• Krúžky

STREDNÁ ODBORNÁ ŠKOLA BEAUTY SLUŽIEB

Centrum odborného vzdelávania a prípravy

Račianska 105, 831 02 Bratislava

Ponuka záujmových krúžkov v školskom roku 2023/2024

učiteľ

názov

zameranie a náplň

deň a miesto konania

Mgr. Iveta Doktoríková

Literárno-poznávací

Vitajte, potencionálni záujemcovia Literárno-poznávacieho krúžku, naše stretnutia si nepredstavujem v školskej lavici, mojím cieľom je ukázať Vám súčasnú Bratislavu. Rada Vám priblížim všetky druhy umenia-film, divadlo, hudbu, fotografiu, architektúru, výtvarné umenie a samozrejme aj literatúru. Je to neopísateľný zážitok kráčať ulicami Bratislavy  v štyroch ročných obdobiach a ponárať sa do histórie, prejsť okolo Čumila, odfotiť sa s „P.O. Hviezdoslavom„ na námestí, či vypočuť si legendy  o bratislavských fontánach. Isto Vás očarí aj návšteva múzea, galérie, radi sa pozriete do benátskeho zrkadla, /ktoré Vám splní tajné želania/. Večer môžeme navštíviť filmové predstavenie a inokedy Vás zaujmú veľkolepé muzikály na Novej scéne, prípadne iné divadelné predstavenia. Tí nároční si môžu pozrieť Bratislavu na historickom vláčiku. Teším sa na naše spoločné stretnutia, pevne verím, že využijem skúsenosti dlhoročného sprievodcu po Bratislave.

Mgr. Milada Scherhauferová, PhD.

Art make-up

Obsah činností je zameraný na vytváranie vzhľadov inšpirovaných svetom umenia, divadla, kinematografie a módnych trendov použitím rôznych techník líčenia. Aktivity sú realizované v škole, ale aj na mimoškolských akciách a podujatiach.

Mgr. Natália Klamová

Kozmetikou ku kráse

Krúžok je zameraný na základné kozmetické ošetrenia, ako sú denná starostlivosť o pleť (skin care), odličovanie, následne výber rôznych druhov kozmetiky najmä prírodnej, zameriame sa i na starostlivosť o vlasy a vlasovú pokožku, taktiež na typy a triky v oblasti líčenia. Okrajovo sa porozprávame aj o starostlivosti o telo a zásadách zdravej životosprávy, ktorá úzko súvisí s kvalitou vlasov, kondíciou pleti a tým aj krásou. Všetky oblasti budú mať teoretický i praktický charakter, čo znamená, že sa budeme nie len rozprávať, ale aj skúšať produkty a techniky líčenia. Zámerom je, aby ste sa vedeli primerane starať o vašu pokožku, vlasy a samozrejme vedeli nalíčiť tak, aby sa dané líčenie hodilo práve vám. Krúžok je vhodný pre akýkoľvek odbor a dokáže podať nový pohľad nie len kaderníkom, fotografom, ale i kozmetičkám, vizážistkám.

Mgr. art Adam Engler

Video krúžok

Video krúžok je zameraný na získanie a prehĺbenie najnovších poznatkov z praxe a histórie videa, pohyblivého obrazu, zvuku a stop-motion animácie. Príďte sa zdokonaliť v tvorbe vlastných videí, pre lepšiu sebaprezentáciu a orientáciu v médiu. Krúžok prebieha formou teoritickou aj prakticou- kreatívnou prácou - zhotovovaním videí v teréne. Postprodukčne sa naučíme videá upravovať v programe Adobe Premiere Pro. Pre zhotovovanie videí je potrebné vlastniť akékoľvek zariadenie na zhotovenie videa, mobilný telefón, fotoaparát.

Ing. Lucia Monosza, MBA

Spoločenská etika

Rozprávanie na všeobecné spoločenské témy, spoločenské dianie v SR a vo svete, témy navrhnuté študentmi. Spoločenského správania - v podstate obdoba slušného správania sa k ľuďom, v spoločnosti, riešenie rozličných situácii, diplomaticky protokol.

Mgr. Andrej Matuška

Rozhovory bez hraníc

Krúžok je prioritne zameraný na žiakov z Ukrajiny, ale taktiež aj na žiakov z iných krajín, a žiakov slovenských, ktorí sa učia cudzí jazyk a prejavia záujem.
        Cieľom krúžku je pomôcť mladým cudzincom sa čo najrýchlejšie adaptovať v novom, pre nich cudzom prostredí, zoznámiť sa s rovesníkmi, komunikovať a mať spoločné pozitívne zážitky. Rozvíjanie komunikácie a vzájomné spoznávanie napomôže vzniku nových priateľstiev. Stály akcent na dôležitosť ovládať cudzí jazyk.
        Spoločnými vychádzkami po zaujímavých miestach Bratislavy a návštevou rôznych podujatí sa zoznámia s hlavným mestom Slovenska, jeho kultúrou, ale aj každodenným životom.
      Hlavnou myšlienkou krúžku je poznávať a debatovať, veď debata je najvhodnejším prostriedkom multikultúrnej výchovy aj pri výuke cudzieho jazyka.

Mgr. František Bednárik

Estetické dizajnérstvo

Krúžok je zameraný na živé a najmä v teréne monitorované podnikanie a umeleckú a dizajnérsku tvorbu zameranú na tvorbu estetických, módnych a umeleckých vizuálov, ktoré súvisí s predmetmi ako EOK, ÚŽV, ODI atď. Konkrétnejšie pôjde o návštevy ateliérov, výstupné prezentácie študentov, filmovej produkcie, galérií a múzeí atď. Žiaci si budú vytvárať vlastné dokumenty o podujatiach a vlastné projekty.

Mgr. Adriana Vašková

Interiérové dekorácie

Základy vo viazaní, v aranžovaní kvetov, úprava exteriéru pred školou. Vypichovanie aranžmánov podľa vlastnej tvorby, vianočná výzdoba, akcie školy.

PaedDr. Marta Gejdošová

Body Art

Krúžok na rozvoj kreativity a manuálnych zručností. Žiaci sa naučia techniky maľovania s farbami na telo a tvár, kreatívne líčenie, lepenie doplnkov na telo, tvorba masiek, tvorba rôznych doplnkov na vlasy. Po skončení jednotlivých časti budú žiaci súťažiť v rámci krúžku, tiež príprava žiakov na reprezentovanie školy v mimoškolských súťažiach.

PaedDr. Denisa Kolářová

Spoznaj sám seba

Stretnutia na témy z oblasti neurovedy, psychológie, umenia a zdravia.

Mgr. Karin Alexy

Make-up súčasného storočia

Súčasťou zaujímavé činnosti je oboznámenie sa s tvorbou make-up v súčastnosti. Motívom pre tvorbu make-up a jednotlivých materiálov prispejeme k nadčasovým tvorbám make-upu.
          Oboznámime sa s jednotlivými zložkami make-up až po samotné zhotovenie.